İsmail Beyhan Kimdir?beyhan grup

İsmail Beyhan 1959 yılında, Malatya’nın Pütürge ilçesine bağlı Aliçeri köyünde dünyaya gözlerini açtı. İlk okulu kendi köyünde bitiren Beyhan, henüz 12 yaşında olmasına rağmen ekonomik şartlardan dolayı İstanbul’a yerleşmek zorunda kaldı.

İstanbul gibi büyük bir şehirde iş hayatına başladı. Hem çalışan hemde kendini yetiştirmeye devam eden Beyhan, gösterdiği azim ve gayretle kısa zamanda iyi bir modelist oldu. Askerlik sonrası bir tekstil atölyesi kurarak daha sonra birçok başarılara imza atacağı tekstil sektöründe yerini aldı. Azimli bir şekilde binbir zorluklara göğüs gererek, kardeşleriyle sırt sırta vererek sektörde hayli yol aldı.

İsmail Beyhan ilim tahsiline de devam ederek, Kur’an ve Talim Terbiye gördü. Önce Rabbine sonra kendine güven duyan Beyhan, bıkmadan-usanmadan, belirlediği hedeflere ulaşmak için doğruluktan asla şaşmadan, hak ve hukuka riayet ederek çalışmalarına her zaman bir yenisini ekleyerek yoluna devam etti.

İlmi çalışmaların yanında kültürel faaliyetlerde de bulunan Beyhan, 1996 yılında Müzikle ilgilendi ve ilk kaset çalışmasını Enes Prodüksiyon firmasından Hasan Kılıçatan ile birlikte gerçekleştirdi. Müzik faaliyetlerini sürdürmekte olup, bir çok Avrupa ülkesinde ve Yurdumuzun bir çok yerinde halka açık konserler vermiştir. Halen Radyo ve TV çalışmaları ve konferansları devam etmektedir.

Yeni kurulan şirketin yönetim kurulu başkanı olan İsmail Beyhan’ın hedefi; yılların birikimi olan tecrübesini kardeşleri ve yeni nesil çocuklarıyla paylaşarak, yılmadan-bıkmadan uğraşarak sanayi dünyasında yerini almak, istihdam sağlanmasına katkıda bulunmaktır.

Beyhan Grup